Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Spontani pobačaj Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Spontani pobačaj Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Spontani pobačaj Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Spontani pobačaj Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Spontani pobačaj

Go down 
+4
Adminko MR
dijamant
Stella MR
Dzeny MR
8 posters
AutorPoruka
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 1:52 am

U kojoj ste sednici imale spontani????
Zasto je doslo do spontanog????

Ja sam spontani imala u 3 mjesecu
a sta je uzrok tome nikada nisam saznala sad
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 1:56 am

Nisam znala jako mi je zao Sad
I nadam se da ces aBd sto prije docekati da osjetis cari materinstva,SRETNO
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 2:03 am

Hvala mila ,i ja se nadam da ce me uskoro plusic obradovati osmijeh
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeSun Mar 22, 2009 8:39 pm

Spontani pobačaj Lv7-pob01Svijet svakog para, sagrađen na radosti i sreći u isčekivanju djeteta, nakon spontanog pobačaja se odjednom počinje rušiti i pretvarati u bol i tugu. Neminovno se javlja osjećaj krivice, čak i kada se pobačaj desi u najranijim tjednima trudnoće – kada je ljudski utjecaj gotovo nikakav, a sam pobačaj stručnjaci u većini slučajeva pripisuju čistoj nesreći.


Oko 30 posto svih trudnoća završava spontanim pobačajem, od kojih pola čak i prije nego što žena zna da je trudna a puno pobačaja se često zamjenjuje sa zakašnjelom menstruacijom. Na sreću, puno žena, koje su spontano pobacile, slijedeći put mogu bez problema ostati trudne i roditi zdravo dijete. Ako ste imali pobačaj i želite pokušati ponovno, pokušajte se čim više educirati i savijetovati sa vašim liječnikom kako biste shvatili i pronašli uzrok gubitka, te mogli čim bolje planirati sljedeću trudnoću.
Što je spontani pobačaj?

Spontanim pobačajem definiramo svaki neželjeni prekid trudnoće prije 24. ili 22. tjedna, odnosno sve one u kojih je plod lakši od 500 grama.

Dijagnosticira se uzimanjem detaljnih podataka o sadašnjoj te prijašnjim trudnoćama i simptomima, ginekološkim te UZV pregledom, kao i određivanjem rasta beta-HCGa iz krvi.



Stadiji pobačaja


Prijeteći pobačaj – može nastupiti danima ili tjednima prije nego što izgubite bebu. Ako je plod živ, trudnoću je moguće zadržati. Simptomi mogu biti sljedeći:


-lagano krvarenje
-bolovi slični menstrualnim
-mučnina i napetost u grudima mogu nestati osjećaj da niste više trudni

Spontani pobačaj 6np-pob11

Pobačaj u toku - cerviks se otvara, a plod i njegovi dijelovi su već u kanalu maternice. Simptomi:

-bolovi slični jakim mensturalnim bolovima ili porođajnim kontrakcijama.
-obilato krvarenje.
-nesvjestica i mučnina.
-izlaze dijelovi placente – koji izgledaju poput komadića jetre

Spontani pobačaj An4-pob21

Nepotpun pobačaj - događa se kada dijelovi placente ili ploda zaostanu u maternici nakon pobačaja. U tom slučaju biti ćete smješteni u bolnicu, gdje će biti podvrgnuti postupku kiretraže

Spontani pobačaj Ezq-pob31
Potpuni pobačaj - bolovi i kravrenje su se smirili, maternica je 'prazna' i veličine kao i prije trudnoće, a ušće maternice je zatvoreno.

Koji su upozoravajući znakovi i simptomi?

-Svako krvarenje u vrijeme trudnoće može indicirati pobačaj. Lagano krvarenje ili, popularno zvano, 'spotting' može biti prvi znak da ste trudni i da je vaša trudnoća ugrožena. Međutim, to ne znači da ćete imati pobačaj, čak 20-25 posto trudnica imaju neki oblik krvarenja u ranoj trudnoći od kojih pola ima zdravu i normalnu trudnoću.

-Lakše krvarenje koje signalizira pobačaj je u početku slabije, a može biti smećkasto ili žarko crveno te se može ponavljati više puta dnevno. Ako se krvarenje nastavi ili pojača – smanjuju se šanse da ćete zadržati trudnoću.

-Umjerena bol u području abdomena i križa obično nastaju nakon što je krvarenje već počelo. Neke žene osjećaju i jaku abdominalnu bol, te nesvjesticu.

-Ako ste krvarili, a ultrazvučni pregled pokazuje da je fetus živ, liječnik će vam vjerojatno savjetovati mirovanje i izbjegavanje seksualnih aktivnosti. Statistički gledano, više od 90 posto trudnoća, nakon što UZV indicira da je fetus živ, završava uspješno.



Koji su uzroci pobačaja?

Općenito, pobačaj se češće javlja kod žena starijih od 35 godina i u žena s višeplodnim trudnoćama. Neki od uzroka, koje ćemo ovdje nabrojati, više su karakteristični za ponavljani pobačaj. U najviše slučajeva spontani pobačaj se događa slučajno i ne upućuje ni na kakav problem kod jednog ili oba partnera.

-Genetski poremećaji – problemi s kromosomima embrija najčešći su uzrok gubitka trudnoće; čak polovica pobačaja koji nastaju u prvih 13 tjedana pripisuju se upravo genetskim poremećajima. Čini se da se pobačajem na taj način eliminira 95 posto oplođenih jajašaca ili embrija s genetskim poremećajem – možda je to prirodni način završavanja trudnoća u kojima dijete ne bi imalo šanse za preživljavanjem. Većina ovih poremećaja nastaje slučajno i nema nikakve veze s roditeljima, te ima malu vjerojatnost da će se ponoviti
-Bolest – žene sa slabo ili nikako kontroliranim dijabetesom zahvaćene su visokim rizikom, no one žene koje drže svoj dijabetes pod kontrolom (bilo da se radi o trudničkom ili o klasičnom dijabetesu) nisu u rizičnoj skupini ništa više nego ostale žene. Ostale bolsti i stanja koje povećavaju rizik od pobačaja su: lupus, visoki krvni tlak, te razne infekcije.
Hormonalni poremećaji – neke žene ne proizvode dovoljno progesterona – hormona koji priprema unutrašnju sluznicu maternice za prihvat i hranjenje oplođenog jajašca. Danas, na svu sreću, postoje razni preparati kojima možemo vrlo lako ispraviti ovaj problem i nadomjestiti manjak progesterona.
Poremećaji maternice i cerviksa – svi fiziološki poremećaji maternice i cerviksa mogu dovesti do pobačaja. Miomi (dobroćudni tumori maternice), septum maternice mogu biti uzrok, kao što to može biti i oslabljeni cerviks (cerviks koji se prerano otvara i bez ikakvih znakova ispušta fetus iz maternice). Ovi fiziološki problemi smatraju se uzrokom do 15 posto ponavljanih pobačaja. Mogu se ispraviti operacijama.
-Poremećaji u imunološkom sustavu – fetus sadrži pola stranog genetičkog materijala nasljeđenog od oca. Neke žene imaju pobačaj iz razloga što njihovo tijelo doživljava fetus kao strani neprijateljski organizam i napada ga antitijelima. Liječenje ovakvih problema imunološkog sustava je još uvijek u eksperimentalnoj fazi i ne treba s time pokušavati sve dok se ne isključe svi drugi mogući uzroci pobačaja.
-Trauma ploda – osobito tijekom dijagnostičkih zahvata u ranoj trudnoći, kao što su aminocenteza i analiza korionskih resica (CVS - chorionic villus sampling). Najznačajniji rizici ovih zahvata su spontani pobačaj usljed zahvata, čiji se rizik procjenjuje na 1 – 2 posto kod biopsije korionskih resica i 0.3 – 1 posto kod amniocenteze.
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 5:24 pm

Bas sam imala lagano krvarenje danima i bolove u stomaku,bas kao da cu dobiti. Sad
Znaci da sam na vrijeme otisla dok. moglo bi se spasiti Sad
Na vrh Go down
dijamant
Extremni član
Extremni član
dijamant


Broj komentara : 163
Registration date : 2009-03-05

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 5:45 pm

Dzeny MR (citat):
Bas sam imala lagano krvarenje danima i bolove u stomaku,bas kao da cu dobiti. Sad
Znaci da sam na vrijeme otisla dok. moglo bi se spasiti Sad

pa jel ti nisi znala da si trudna mislila da si dobila???
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 5:53 pm

Znala sam da sam trudna,usla u 3 mjesec Sad
Tada nisam imala zdravstvene knjizice da odem u DZ.
Mada su mi "stare zene govorile da to krvarenje mora biti u pocetki trudnoce"
a ja naivna i mlada poslusala sam ih Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 7:06 pm

Dzeny MR (citat):

Mada su mi "stare zene govorile da to krvarenje mora biti u pocetki trudnoce"evil:


kako ja mrzim te stare žene kad se petljaju..a nemaju pojma..one prije izgube dijete a nisu ni znale da su trudne.. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:06 pm

Vjruj mi da mi je i danas krivo sto sam ih poslusala.
Sada kada ih sretnem samo mi to prodze kroz glavu
Glupace Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:08 pm

vjestica vjestica vjestica vjestica
Bas mi je zao. bubamarica
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:12 pm

Ako Bog da drugi put ,nikga necu slusati .......
Primijetim li sta sumnjivo- pravac kod ginica.
Ali glup covjek se uci na svojim greskama Shocked
Na vrh Go down
dijamant
Extremni član
Extremni član
dijamant


Broj komentara : 163
Registration date : 2009-03-05

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 9:01 pm

ja sam jedan dan krvarila na pocetku trudnoce al sam odmah otisla na gradinu dali mi progesteron inekcije i stalo je hB....

joj kako mene te babe iznerviraju....tako su meni rekli kad sam krvarila ma nemoj ti na bolovanje nije to nista kaze moja dr. na to ma pusti ih one su prije radjale po 10 djece pa im i nije toliko vazno tako da sam ja slusala dr. i sve se zavrsilo dobro kako je moglo bit ne smijem se ni usudit mislit...

Dzeny aBd kad opet ostanes trudna ti samo onako kako dr. kaze,,,,a i to ce uskoro flower drzimo fige i saljemo ti puno vibrica za april vibra vibra vibra vibra srculence
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 9:16 pm

Vidim da me razumijes i mnogo ti hvala
Iz tvojih usa bu Bozije usi klanja se klanja se klanja se klanja se
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeFri Mar 27, 2009 3:02 am

Ja kada sam lezala u bolnioci,nagledala se naravno svasta.Jedna zena dosla 5mj trudnoce i krvari,znam da je pila neke tablete i stabilizovali su sve,ostala je iza mene ali su joj rekli da ce izaci ubrzo.
Tako da mislim da na sve treba reagovati na vrijeme da covjek poslije ne zali.
A naravno vibra vibra vibra vibra vibra vibra vibra za Dzeny
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeTue Mar 31, 2009 12:34 pm

I dok je sve do prije nekoliko godina pojam spontanog pobačaja označavao neželjeni gubitak trudnoće prije 28. tjedna trudnoće, odnosno gubitak ploda lakšeg od 1.000 g, napredak i uspjesi perinatologije i neonatologije u zbrinjavanju djece teže od 500 g postavljaju zahtjeve za mijenjanjem ovih definicija. Danas smo prisiljeni pomaknuti granice definicije spontanog pobačaja na 24. tjedan, odnosno na težinu ploda manju od 500 g. Prijevremeni završetak trudnoće nakon ovog razdoblja, odnosno ako je plod teži od 500 g označuje se pojmom prijevremeni porod.



Najčešći razlog nastanka spontanog pobačaja leži na strani oplođenog jajašca: svaki drugi spontani pobačaj nastaje zbog nesposobnosti zametka za pravilan razvitak. Neki autori navode da je čak 70% svih spontanih pobačaja rezultat anomalija zametka. Abnormalnosti zametka nastaju kao posljedica kromosomskih anomalija ili kao posljedica štetnih egzogenih (vanjskih) utjecaja kao što su štetno djelovanje rendgenskog zračenja ili djelovanja organskih rastvarača i intoksikacije (intoksikacija živom).

Ove abnormalnosti se očituju poremećenim razvitkom oplođene jajne stanice kada dolazi do normalnog rasta trofoblasta iz kojeg se razvijaju plodovi ovoji i posteljica, ali ne dolazi do razvitka embrioblasta (dijela iz kojeg se razvija zametak). Ova vrsta spontanog pobačaja se označuje blighted ovum ili anembrionalna trudnoća (Windei, Windmole). Ukoliko se zametak u početku normalno formira, ali se potom prestaje registrirati srčana akcija embrija, govorimo o retiniranom spontanom pobačaju (missed abortion, Blutmole). Posebni oblik spontanog pobačaja kada dolazi do djelomične ili potpune grozdaste degeneracije trofoblasta naziva se mola hydatidosa (Blasenmole).

Uzroci pobačaja na strani majke obuhvaćaju anomalije maternice (1 - 5%), insuficijenciju vrata maternice (0.05 - 1%), hormonalne poremećaje (insuficijencija žutog tijela), febrilne infekcije majke (15 - 20%), psihičke čimbenike kao i imunološke razloge.

Spontani pobačaj se obično dijeli na biokemijski i klinički pobačaj. Biokemijski pobačaj označuje prekid trudnoće koja se nikada nije mogla klinički dokazati (ginekološkim i/ili ultrazvučnim pregledom). Kod biokemijske trudnoće i biokemijskog pobačaja tijek ove vrlo kratke trudnoće prati se isključivo biokemijskim parametrima: razinom ß-hCG u krvi. Među kliničkim pobačajima razlikujemo rani i kasni pobačaj. Rani pobačaj označuje neželjeni prekid trudnoće prije 16. tjedna trudnoće, a kasni pobačaj označuje završetak trudnoće nakon 16. tjedna. Oznaka klinički pobačaj ukazuje da se trudnoća pored biokemijskih parametara mogla dokazati i njen tijek pratiti ultrazvukom. Ukoliko se u jedne žene jave tri ili više spontanih pobačaja govorimo o habitualnim ili ponavljajućim spontanim pobačajima. Učestalost biokemijskih pobačaja je 40 - 45%, a učestalost kliničkih (ranih i kasnih) pobačaja iznosi 10 - 15%.

Najraniji znak spontanog pobačaja je krvarenje iz rodnice koje može biti različitog intenziteta. Uz krvarenje se najčešće javljaju bolovi u donjem dijelu trbuha, a kod kasnog spontanog pobačaja i otjecanje plodne vode. Nije svako krvarenje iz rodnice znak spontanog pobačaja, a osobito ako se radi o vrlo ranim oskudnim krvarenjima na samom početku trudnoće. Ovakova oskudna krvarenja mogu se javiti i tijekom procesa implantacije - implantacijsko krvarenje. Obzirom na moguće posljedice krvarenja u trudnoći, svako krvarenje iz rodnice mora se shvatiti ozbiljno i uvijek će se označiti kao prijeteći spontani pobačaj. Ukoliko uz krvarenje i bolove u donjem dijelu trbuha dolazi do istodobnog otvaranja vrata maternice, radi se o započetom pobačaju ili pobačaju u tijeku. U svim ovim slučajevima terapija je konzervativna i ekspektativna: prije svega strogo mirovanje uz terapiju gestagenskim pripravcima (Dabroston tab, Utrogestan kaps) koji na određen način desenzibiliziraju i opuštaju maternicu.

Mnogobrojne su dijagnostičke metode koje se primjenjuju u otkrivanju različitih uzroka spontanih pobačaja. Uz ginekološki pregled i transvaginalni (3D) ultrazvuk radi se histerosalpingografija, odnosno histeroskopija i laparoskopija. Uzimaju se brisevi vrata maternica, a krvnim pretragama se ispituje prisustvo antifosfolipidnih protutijela (LAC - lupus antikoagulans, ACA - antikardiolipin i ANA - antinuklearna protutijela) i stanje koagulacije (fibrinogen, fibrinoliza, trombociti) i bazalni hormonski status. Kod ponavljanih spontanih pobačaja obavlja se genetičko savjetovanje uz određivanje kariograma u oba supružnika radi uvida u kromosomski status.

U pacijentica s anomalijama maternice koriste se mali operacijski zahvati koji mogu znatno poboljšati izglede za urednom trudnoćom. Infekcija vrata maternice liječi se prema nalazu brisa, a insuficijencija vrata maternice postavljanjem šava (cerclage) na vrat maternice tijekom prvih znakova prijevremenog otvaranja vrata maternice u sljedećoj trudnoći. Odstupanja u hormonskom statusu liječe se odgovarajućom medikamentoznom terapijom. Povišen titar antifosfolipidnih protutijela liječi se niskim dozama acetilsalicilne kiseline, kortikosterodima, heparinom, intravenskom primjenom humanih imunoglobulina ili imunizacijom majke očevim leukocitima.

Alternativne mogućnosti: Ukoliko pušite, svakako se pokušajte riješiti ove loše navike: žene koje puše imaju dvostruko povećan broj spontanih pobačaja. Premda znanstvena istraživanja ne dovode u vezu kofein sa spontanim pobačajem, postoje naznake da više od jedne kave na dan tijekom prvog trimestra trudnoće povećava broj spontanih pobačaja. Otuda bi bilo pametno smanjiti ili izbaciti kofein prije začeća i tijekom trudnoće. Unatoč tomu što nakon jednog spontanog pobačaja nije povećan rizik pojave drugog spontanog pobačaja, većina žena s ovim iskustvom gubi povjerenje u svoje tijelo. Otuda je i najvažnije pitanje s kojim se mora suočiti svaka žena nakon spontanog pobačaja učenje ponovnog stjecanja ovog povjerenja.

Ako ste imali spontani pobačaj, nemojte trošiti puno vremena na pitanje zašto? Ustrajte u svojim osjećanjima, uzmite si dovoljno vremena da odtugujete za vašim gubitkom, a onda se ponovno pokrenite. U svojoj knjizi Žensko tijelo, ženska mudrost (Women's body, women's wisdom) Dr. Christiane Northrup ukazuje na izvanredno snažnu interakciju između emocija i hormonskih sustava uključenih u trudnoću. Načini na koje žensko tijelo prilagođava ono što osjeća o trudnoći različiti su, ali se svi prenose na imunološki i endokrinološki sustav. Istraživanja pokazuju da je endokrinološka neravnoteža posljedica emocionalnog stresa koji se često nalazi u žena koje imaju spontane pobačaje. Poteškoće s prihvaćanjem materinstva i ženske uloge ili ponizno prihvaćanje zahtjeva drugih uz taloženje napetosti u tijelu i osjećaj krivice što prati pobačaj dovodi do rasta frustracije koja na kraju može rezultirati tjelesnom bolesti. Uz promjenu odgovarajućih obrazaca ponašanja i unutrašnje izlječenje (psihoterapija), svladavanje osjećaja ljutnje pomaže prekidu začaranog kruga. Istraživanja pokazuju da se u ovakovim slučajevima uspješnost u sljedećoj trudnoći uz psihoterapiju penje na 80%, za razliku od 6% u žena koje zadržavaju naučene obrasce reakcije.
Na vrh Go down
nikita
Novi član
Novi član



Broj komentara : 24
Age : 37
Mjesto : Ljubuski
Registration date : 2009-04-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 4:15 pm

Evo da se i ja javim na ovoj temi. Imala sam spontani sa 9tj, srce ploda nije ni prokucalo. O boli necu ni pricati. Nakon 4 menge sma opet pokusala , odmah zatrudnila i evo sad sam trudna 9tj, bas danas idem ginekologa da viidmo jel mi bebac narastao !
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 5:07 pm

Nikita ,sreco,prvo dobro nam dosla i zelim ti lijepo i ugodno druzenje uz MR. Very Happy
Cestitam na + i drago mi je da si ponovo uspjela bravvo
Zelim ti danas srecu na pregledu i da nam javis koliko je mala mrvica narasla bravvo
Na vrh Go down
Ayda MR
Moderator
Moderator
Ayda MR


Broj komentara : 155
Age : 40
Registration date : 2009-03-09

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 6:12 pm

Draga moja, od srca ti zelim svu srecu svijeta i da sve bude u najboljem redu...
Drzim ti GIGE i saljem 967805697895687695879587568 vibrica za tebe i toju mvicu!!

Pusa....
Na vrh Go down
nikita
Novi član
Novi član



Broj komentara : 24
Age : 37
Mjesto : Ljubuski
Registration date : 2009-04-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 10:23 pm

Evo da vam javim da je s bebanom sve u redu. Narasla je, ima noge i ruke i mahala mi je. Joj srce mi je bilo ko kuca !
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 10:36 pm

Nikita,bravoooooo za malu mrvicu bravvo bravvo bravvo bravvo bravvo
Na vrh Go down
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 10:55 pm

nikita (citat):
Evo da vam javim da je s bebanom sve u redu. Narasla je, ima noge i ruke i mahala mi je. Joj srce mi je bilo ko kuca !



bravvo bravvo bravvo bravvo bravvo

Bravo za bebicu

veselko slonko veselko slonko veselko slonko
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Nessa MR
Extremni član
Extremni član
Nessa MR


Broj komentara : 324
Age : 50
Registration date : 2009-03-05

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 11:34 pm

Nikita bravvo bravvo bravvo za tebe i bebicu.
Na vrh Go down
Ayda MR
Moderator
Moderator
Ayda MR


Broj komentara : 155
Age : 40
Registration date : 2009-03-09

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 1:18 am

nikita (citat):
Evo da vam javim da je s bebanom sve u redu. Narasla je, ima noge i ruke i mahala mi je. Joj srce mi je bilo ko kuca !


Ma nemas pojma koliko mi je drago.......Mogu zamisliti kako si se osjecala....
Znaci mvica nam najasla......E bas si me obradovala, draga....
Zelim ti puno srece, i da ti i tvoja mvica rastete do kraja i da dodje, vec kao vejika bebara, mami svojoj u narucje...
Navijam za vas, drzim vam fige,a ti se draga odmaraj, uzivaj, zanovjetaj, milki pupanu,a ja ti saljem bezbroj zagrljaja i i pusica i vibrica,a ti za mene pomilki pupu!!!

Pusa!
Na vrh Go down
Ayda MR
Moderator
Moderator
Ayda MR


Broj komentara : 155
Age : 40
Registration date : 2009-03-09

Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 1:38 am

P.S. Nikita, molim te, u buduce nam javljaj novine na nekoj sretnijoj temi(imas ja mislim i trudnicki dnevnik ili detalji sa UZ, nisam bas 100% sigurna)...Ovako me presjece kad vidim da si se ovdje javila.... flower flower flower Prvo mi kroz glavu proleti:O,Boze nije valjda.....
Pa da mi i dalje ne skracivas godine zivota.......vozi.... cijepa se od smijeha cijepa se od smijeha

vgo vgo
Na vrh Go down
Sponsored content





Spontani pobačaj Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spontani pobačaj   Spontani pobačaj Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Spontani pobačaj
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Trudnice-
Idi na: