Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Najljepši miris na svijetu!

Go down 
AutorPoruka
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Najljepši miris na svijetu! Empty
KomentarNaslov komentara: Najljepši miris na svijetu!   Najljepši miris na svijetu! Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:14 am

Vjerujem da nije svima baš najljepši, ali sigurna sam da nije samo nama tako neopisivo lijep. I poseban.


Najljepši miris na svijetu! Nsp-snacka


Sve bebe nekako slično mirišu, barem su tako nekako slično mirisale bebe koje sam držala u naručju, pa mi se čini da postoji nešto što je zajednički miris kosice malih beba. Ma koliko puno ili malo te kosice imale, sve imaju nekakav fini, mekani, topli, specifični miris, miris bebe.


U stvari, moglo bi se reći da nekako i imam sreće... većina mojih prijateljica je rodila svoje bebe onda dok sam ja još čekala da se odnekud pojavi taj majčinski instinkt, ta silna želja za bebom koju bih trebala roditi, u godinama kad sam se pitala zašto ga nema i što sa mnom nije u redu. Tada sam često osjećala miris tih kosica, a da me nisu izbezumljivale, kao što me gotovo izbezume sada. Jer to sad više nije miris nečije bebe, nego je i miris bebe koju ja još nisam rodila.



Nekih dana, moglo bi se dogoditi da držati bebu prijateljice, poznanice, rođakinje, uglavnom, bebu neke druge žene, izazove tek da poteku suze. One mirne suze, bez jecaja, bez grča, koje jednostavno krenu... Moglo bi se dogoditi i da pomislim da ću se ugušiti jer mi se tako stisnulo grlo dok suzama ne dopuštam da krenu. Moglo bi se dogoditi i da poželim vrisnuti kako bih žudnju i bol pustila da izlete iz mene, da me ne uguše... ali naravno da neću, pa... pokraj mene je mala beba. I moj voljeni će znati što se događa u meni, iako ću se pokušati što prirodnije smiješiti.



Nekih drugih dana, moglo bi se dogoditi da pomislim "tako će mirisati i naša beba", "jednog dana držat ću ovakvo maleno u naručju, mojenjegovo maleno, njegovomoje maleno, naše maleno" i da se blaženo smiješim. I mogla bih poželjeti da stane vrijeme do toga trenutka...


Mislim da takvih dana, kad držati bebu, nečiju bebu, ne "svoju" bebu u naručju, a ne osjećati prvenstveno bol zbog neispunjene čežnje, ima puno manje od onih dana kad je to tako, tako jako teško.


U svakom slučaju, ono u što sam sasvim sigurna, je to da nijedna od nas, koje tek čekamo svoje bebe, ne može više primiti tuđu bebu kao što je primala u naručje onda dok još nije čekala. Primiti tuđu bebu i pomisliti na onu koju još čekaš a koja nikako, ovih predugih godina, mjeseci, sedmica, dana, ne dolazi nije lako... može se dogoditi da je zato poželimo niti ne dotaknuti, niti ne gledati dugo jer u tom trenutku ne možemo potisnuti vlastitu bol zbog čekanja.


Molim vas, ne mislite da smo hladne ako vaše bebe gledamo nekako ukočeno. Ne mislite da smo nepristojne ako brzo odlazimo. Ne čudite se ako vidite suze u našim očima. Ne čudite se ni ako vam izgledamo neobično zanesene dok gledamo vaše bebe. Koliko god željele biti ljubazne i cvrkutave, koliko god se trudile djelovati jednostavno sretne zbog vaše sreće, teško nam je ne pomisliti, u barem jednom trenu, da mi to još nismo dočekale...
Na vrh Go down
 
Najljepši miris na svijetu!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Najstarija žena na svijetu :)
» Najmlađi pušač na svijetu :(

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Trudilice-
Idi na: