Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Meningitis.. Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Meningitis.. Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Meningitis.. Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Meningitis.. Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Meningitis.. Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Meningitis.. Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Meningitis.. Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Meningitis.. Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Meningitis.. Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Meningitis..

Go down 
4 posters
AutorPoruka
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitimeWed May 20, 2009 9:28 pm

jedan tekst,jedan prezalostan dogadjaj Sad
Procitajte,skinula sam sa drugog foruma.....



Možda će ovo biti samo gomila nepovezanih rečenica, ali ja ću svejedno pisati. Počet ću od 24.3. u 20 sati navečer. Večer kao i svaka druga. MM kupa Gregora. Čujem ih kako se smiju i uživaju. Zovu me da uzmem Gregija iz kade. Nosim ga na prematalicu, igram se s njim i pripremam ga za spavanac. Pravim mu večeru ali on ne želi papati. To mi je već bio znak da ili ga pate zubići ili će se razboliti. Uspijeva ipak popapati par žličica. MM me pita jel imam osjećaj da Gregi kuri. Nije mi se tako činilo. Uspavljujem Gregija, stavljam ga u krevet i vidim da ga trese groznica. Mjerimo mu tempicu. Ima 39,4. Stavljamo mu čepić i nosimo u dnevnu sobu da bude s nama. Kroz noć mu uspijevamo tuširanjem i čepićima skidati tempicu na 37,6. Čekamo jutro. U 8 sati MM dolazi dati Gregiju pusu i vidi "osip" po licu. Zove me, skidamo ga i vidimo točkice po cijelom tijelu. Brzo se spremamo i jurimo u Klaićevu. 5 minuta je trebalo da se oko Gregija nađe 10-ak ljudi u bijelom. Držim ga za rukicu i pričam kako će mu oni pomoći i kako se poslije ne mora družiti s njima. Oni ga pikaju posvuda. Vidim da su zabrinuti i stalno pitam što se događa. Netko je spomenuo krvarenje. Jedna doktorica spominje meningokoknu sepsu. Pitam koliko je opasno. Ona mi kaže da vjerovatno iz novina znam puno o tome. Vrtim si film, znam da je opasno ali sam uvjerena da će Gregi biti dobro. Oni ga stabiliziraju. Sada mu mogu mjeriti tlak, opskrbljenost kisikom je dobra, otvara okice, traži piti. Prebacuju nas u kola hitne pomoći i jurimo u zaraznu. Tamo me odvajaju od Gregija i kažu da moram čekati. MM uskoro stiže autom. Držimo se za ruke i molimo. Nakon otprilike dva sata izlazi doktor i objašnjava nam kako je naša srećica teško bolesna. Priprema nas na ono što ćemo vidjeti. Prizor je bio strašan ali je on nama i dalje bio najljepši na svijetu. Ništa nije bilo važno. Samo da ozdravi.
Ljubim ga, grlim ga, govorim mu da sam tu. On odmah reagira na moj glas. Pitam: "Hoće ti mama pjevati?" I čujem kako mi, unatoč svim cjevčicama i respiratoru, govori: "Ajde". I pjevala sam mu... Stalno sam mu pjevala. To je bilo posljednje što mi je rekao. Već sljedeći put kad smo došli bio je duboko sediran i nije reagirao. Bili smo kod njega cijelo poslijepodne. Izmjenjivali smo se MM i ja jer nismo mogli biti zajedno kod njega. Prije nego smo otišli kući jedan "doktor" mi je rekao ovim riječima: "Organi otkazuju. Neće doživjeti jutro." Okrenio se i otišao. S njim više nisam razgovarala. I tada sam pomislila kako pojma nema. Moje dijete će se izboriti. Otišli smo kući. Bojali smo se i nadali. Zvali smo svakih tri sata. Dočekali smo jutro. Jedva smo čekali da ga vidimo. Opet razgovor s primarijusom. Ima nade. Postoji mogućnost da će mu morati amputirati nogicu. OK. Neće biti nogometaš. Nema veze. Samo da bude živ. Cijelo popodne je stanje nepromijenjeno. Pjevamo mu i pričamo i ljubimo ga puno. Odlazimo kući mirniji nego dan prije. Ujutro uzimam telefon. Zovem i čujem ono što niti jedan roditelj nikada ne bi trebao čuti... Naš mali anđeo više nije s nama. Dalje se ne sjećam...
Čekali smo 9 da odemo u bolnicu. Tako su nam rekli. Gregi više nije bio u svom krevetu. Bio je u mrtvačnici. Tražili smo da nas puste kod njega. Samo smo ga htjeli još jednom zagrliti i poljubiti... Biti s njim...
MM i ja smo bili tako mirni kraj njega. Obukli smo ga, dali mu milijun pusa i oprostili se s njim. Konačno sam skinila onu masku s lica i dala mu lijepu pusu. Rekli smo mu kako ga jako volimo i zahvalili mu što je baš nas odabrao za svoje roditelje i što smo imali priliku živjeti za njega. Ostavili smo mu njegove najdraže igračkice. Kako je lijepo bilo biti kraj njega. Znali smo da nije živ a bilo nam je lakše nego danas kad u stanu punom uspomena slušamo samo tišinu.
Bol je neopisiva. Fali mi jako... Slomilo nas je ovo. Nešto me iznutra guši i kida. Ne želim dalje. Svako jutro sam ljuta što sam još uvijek živa.
Nadam se da sanjam neki jako realistični san. On je naša ljubav, naša sreća, naš život. Sve nam je uzeo. Sve.
Nadu pronalazim u tome da ćemo se ipak jednom sresti. Drugačije ne bi imalo smisla.
Vole te tvoji mama i tata

Da im Bog da snagu da sve to izdrze...Ja ne mogu da dodjem sebi od placko placko placko
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitimeWed May 20, 2009 10:14 pm

pre tuzno i bas sam se rasplakala.
Zelim da ni jedan roditelj na svijetu ne dozivi ovakvu situaciju
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nessa MR
Extremni član
Extremni član
Nessa MR


Broj komentara : 324
Age : 50
Registration date : 2009-03-05

Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitimeWed May 20, 2009 10:27 pm

A joj zalosti...evo rasplakala sam se pravo.
Molim Boga da svoj djeci svijeta podari lijepo i dobro zdravlje i da ih sacuva od svakog zla.
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitimeWed May 20, 2009 11:47 pm

...samo jednu želju imam da kraj tebe oči zaklopim...
Ovo stoji u maminom potpisu....Umro je u aprilu,znaci prije dva mjeseca...
Ne zezajte se,vodite dijete i kada ima manju temp.doktoru,i ja cu to ciniti...
Na vrh Go down
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitimeThu May 21, 2009 12:14 am

evo rasplaka se,jako zalosno

ja sam neki dan dobila prospekt za meningokokken to je na nasem meningitis ili???i bas imaju slike sa tim tackica,strasno,i bas sam rekla doktorici da cu je vakcinisat protiv,jer to nije u plan i programu pa se mora platit,a sada utorak je dobila 3 po redu pheumokokken,bas joj sve vakcine uzmem sto mi doktor predlozi radi nekog straha da ne uradim to da se ne daj boze bas to desi.


Sad
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Sponsored content





Meningitis.. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Meningitis..   Meningitis.. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Meningitis..
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Zdravlje beba i djece-
Idi na: