Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Prvi zubići Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Prvi zubići Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Prvi zubići Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Prvi zubići Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Prvi zubići Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Prvi zubići Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Prvi zubići Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Prvi zubići Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Prvi zubići Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Prvi zubići

Go down 
+4
dijamant
Nessa MR
Stella MR
dinciii MR
8 posters
AutorPoruka
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeWed Mar 18, 2009 5:19 pm

Kada su kod vasih beba krenuli zubici i jeste li imali puno problema sa bebom,jel bila nervozna itd....i kako se primjeti da krecu zubici....moja bali katastrofa i non stop joj je ruka u ustima pa sad ne znam jel to il je to normalno Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeWed Mar 18, 2009 6:28 pm

Moja Hana je prve zubice dobila u 8 mj.Nije bila ni nervozna puno ni nista sve super proslo sa 4 jedinice ali su je dvojke napatile skroz.
Pocela je baliti jos od 2 mj i trpati ruke u usta.Ja mislim da to nema veze sa zubicima. Smile
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nessa MR
Extremni član
Extremni član
Nessa MR


Broj komentara : 324
Age : 50
Registration date : 2009-03-05

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeWed Mar 18, 2009 11:58 pm

Moja curica je prvi zubic dobila sa 10.5 mjeseci malo je bila nervozna ali podnosljivo,s dvojkama gornjim se toliko napatila da se toga ne volim ni sjecati sreca pa su je samo ta dva napatila,ona sada ima 20 mjeseci i 14 zubica evo trenutno joj idu dvije donje trojke i po noci se stalno budi i malo proplace.Astariji sin je prvi zubic dobio u 13-om mjesecu.
Na vrh Go down
dijamant
Extremni član
Extremni član
dijamant


Broj komentara : 163
Registration date : 2009-03-05

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 12:25 am

koliko bebara ima mjeseci???
mom je izbio prvi u 9mjesecu sutradan odmah drugi imao je temperaturu kasnije kad god mu izraste novi zub on ima upalu grla temp. i bronhitis katastrofa....
kad mu izbijaju puno bali kad pije mlijeko vrijedja ga flasica i smetala mu je pipa neka u noci a desne budu crvene i onda kad treba da izbije pobijeli nesto...uzas...jadne bebare Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ja sam svom mazala gengi gelom al nije mi bas nesto...pa mi je dr. rekla da operem ruke i jedan prst stavim u led pa da mu izmasiram desne tim prstom...joj to nam je pomagalo pravo on tad dok mu masiram bali nenormalno al mu bude lakse neko vrijeme...probaj i ti ili joj drzi u ledu vrh glogalice...pa joj ti malo ceskaj desne glodalicom....eto tako smo se mi patili Crying or Very sad
eto nadam se da ce ovo bar malo umirit bebaru :|
Na vrh Go down
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 12:33 am

mali od moje sestre je prvi zubic dobio sa 3 mjeseca jako jako rano pa kontam reko da nece i moja Very Happy Very Happy tako al i ja ne vjerujem bas da su vec zubici al eto nikad se ne zna....
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 19, 2009 1:36 am

Da moze se desiti,al nije nuzno tako.
Mojoj curici sada izgleda nicu novi zubici jer je donja vilica nabubrila i samo kada pije vodu okrece dudu sa strane i glodje.
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Mamyca MR
Moderator
Moderator
Mamyca MR


Broj komentara : 111
Age : 38
Mjesto : Mostar
Registration date : 2009-03-02

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 12:12 pm

Hamza je prve zubice dobio sa 7 i pol mjeseci,a poceo je baliti negdje oko 2,3 mjeseca i desni su mu bile nabubrile i bili su mu jako bijeli da smo mi mislili da ce mu tada niknuti.Mi smo bas imali problema s njima,dosta je plakao,iz cista mira bi vrisnuo i samo bi ujedao.Sad mu trebaju niknuti donje dvice i bas se vidi po njemu da ga boli,mazemo mu calgelom,ali i to pomogne samo trenutno.
Na vrh Go down
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 12:59 pm

mi smo prvi zubić dobili sa 6 mj..drugi poslije prvog nakon 7 dana..nismo imali problema..al jesmo kad su mu nicale gornje dvojke...s jednom smo imali zatvor...a sa drugom proljev i temp..da kažem da su mu prvo nikle gornje dvojke p a tek prije par dana i jedinice..bio je baš smiješan kad se nasmije.. Laughing Laughing
Na vrh Go down
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 7:52 pm

Drage moje mojoj maloj su haman stvarno krenuli zubici,nervozna je zacrvenila se sva a desni malo natekli i bijele se....sta vi mislite???
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:03 pm

Bice zubica ubrzo cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:07 pm

uh nadam se da nece bit puno nervozna....eno je sad pajki pa cemo vidjet...sinoc mi nikako dobro nije spavala...
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Mar 26, 2009 8:09 pm

Moju curicu nisu puno mucile jedinice ali dvice,Boze sacuvaj.
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeTue Mar 31, 2009 4:36 pm

Napisala:Adminko Mr

O rastu zuba

Koji su simptomi rasta zuba?
Dok kod neke djece prvi zubi kao da izrastu bez ikakvih problema, za druge je to bolan i dugotrajan proces. Crvene i otečene desni, izrazito pojačano lučenje pljuvačke, besane noći, neredovno hranjenje, griženje i nervoza mogu biti znaci da su zubi na putu, i za te bebe i njihove roditelje rast zuba nije nimalo zabavan. Mada neki roditelji kažu da njihove bebe dobiju povišenu temperaturu i dijareju neposredno prije nego što zub izbije, većina stručnjaka smatra da rast zuba ne može biti uzrok ovim dešavanjima, tako da se preporučuje da ih se tretira odvojeno i posavjetuje s ljekarom ukoliko je potrebno. Isto tako, kod nekih beba se može primjetiti crveni osip na bradi i donjoj usni od baljenja. Potrebno je nježno mekanom tkaninom obrisati pljuvačku i ni slučajno ne trljati. Prije spavanja se može na bradu nanijeti bademova krema kako bi se koža zaštitila od dalje iritacije.

Zašto rast zuba boli?
Zubi se počinju razvijati još u materici kada se zameci formiraju u desnima. Kako se zubi razvijaju, guraju se kroz desni, što može dovesti do iritacije, boli i oticanja. (Možda se sjećate kako vas je boljelo kada su vam rasli umnjaci – to je od prilike to kroz šta vaše dijete prilazi). Iako se čini da pritisak smanjuje bol, glođanje dovodi do većeg priliva krvi u desni, što ih čini posebno osjetljivima. Zato neke bebe privremeno odbacuju dojku dok im rastu zubi.

Koji je najbolji način da se ublaži bol desni?
Neki roditelji kažu da se bol može privremeno ublažiti jednostavnim trljanjem prstom preko bolnih desni. Nešto što će beba gristi ima sličan učinak, opušta pritisak i smanjuje bol. Vjerovatno će vaša beba i sama naći nešto što će gristi, a mogla bi joj pomoći igračka za glođanje, tvrdi nezaslađeni dvopek ili oguljena mrkva (nemojte davati mrkvu nakon što izraste prvi zubić – dijete bi moglo odgristi komad i zagrcnuti se). Bol umiruje i nešto hladno, tako da igračke za glođanje možete držati u frižideru ili dati djetetu djelomično smrznutu mokru pelenu da grize. Ohlađena voda u bočici ili šolji sa kljunom, ako to više voli, može umiriti desni, a ako je dijete dovoljno veliko za tu vrstu hrane, hladan pire od jabuke ili jogurt. Međutim, bit će trenutaka kada će dijete odbijati sve ovo, i u tim trenucima će maženje biti najbolja terapija koju možete pružiti.

Da li koristiti gelove za rast zuba ili homeopatske lijekove?
Malo gela za rast zuba naneseno na desni čistim prstom umiri bol za oko 20 minuta. Međutim, ove gelove ne treba koristiti više od šest puta na dan, a ako dojite, treba ih izbjegavati prije hranjenja jer mogu umrtviti bebin jezik i otežati uspješno dojenje. Isto tako, mogu umrtviti osjećaje u areoli (tamnom krugu oko bradavice) otežavajući dojenje za oboje. Mnoge majke se zaklinju u homeopatske granule. One dolaze u malim kesicama koje isresete bebi u usta. Provjerite jesu li bez šećera. Neke granule sadrže laktozu ili druge «-oze» koje mogu izazvati karijes, što nije nešto što biste željelji puniti usta bebi u redovnim intervalima, posebno ako se ne radi o prvom zubu.

Da li dati djetetu paracetamol?
Bebama mlađim od tri mjeseca ne treba davati paracetamol bez preporuke ljekara. Na sreću većina beba je starija od tri mjeseca prije projave prvih simptoma izbijanja zuba, tako da, ako ništa drugo ne pomogne, a vaše se dijete zaista muči, treba dati odgovarajuću dozu. Ipak, prije svega treba provjeriti ima li nešto drugo što uzrokuje nelagodu vašoj bebi. Često se desi da se infekcija uha zamijeni za izbijanje zuba, a infekciju uha je potrebno odmah prijaviti ljekaru. Isto tako, ukoliko beba ima povišenu temperaturu, ili je nemoguće utješiti, obavezno se javite ljekaru.

Koliko dugo će trajati izbijanje zuba?
Isto kao što je nemoguće reći tačan datum kada će zubi početi rasti, nemoguće je i reći koliko će dugo trajati njihov put kroz te male desni. Neke će bebe imati problema samo nekoliko dana prije nego što zubić izbije, a neke će imati simptome i po nekoliko mjeseci prije nego što promjena postane vidljiva. Dobra vijest je da su, za većinu beba, prvi zubi najteži. Problemi sa rastom zuba se smanjuju, i gotovo nestanu dok počnu rasti kutnjaci, veliki zubi na kraju usta, što je malo vjerovatno da će se desiti prije prvog rođendana, kada ćete se i vi i vaša beba odmoriti od ove teške i, za neke stresne, faze života.
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
Almaa
Extremni član
Extremni član
Almaa


Broj komentara : 151
Age : 38
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-06

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeTue Jun 09, 2009 11:00 pm

moj Ahmed dobio prvi zubic sa sest mjeseci tacno sam ga vidjela na dan rodjendana hehe
Na vrh Go down
https://facebook.com
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeWed Jun 10, 2009 12:16 pm

bravvo bravvo bravvo bravvo bravvo bravvo za prvi zubic...moja Rejhana je jos krezava smjesko.n smjesko.n
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeWed Jul 01, 2009 9:31 pm

Da vam se pohvalimo,nikao nam je prvi zubic juhuuu juhuuu juhuuu
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitimeThu Jul 02, 2009 12:14 am

bravvo bravvo bravvo bravvo super,bas mi je drago,cestitam
Na vrh Go down
Sponsored content





Prvi zubići Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi zubići   Prvi zubići Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Prvi zubići
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Prvi izlazak
» Prvi dan u školi
» Prvi dan na poslu
» Prvi dan u vrtiću
» Ljubav na prvi pogled

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Bebe do 1godine-
Idi na: