Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Molim vas, nemojte me nikad pitati

Go down 
+6
riba
dinciii MR
Camm MR
Adminko MR
Stella MR
Dzeny MR
10 posters
AutorPoruka
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:22 am

Molim vas, nemojte me to pitati onda kad više nemamo o čemu razgovarati uz kavu. Nemojte me pitati ni kad "naletimo" jedno na drugo pred trgovinom. Nemojte me pitati ni u liftu. Ni uz aparat za kavu na poslu. Niti kad se sretnemo na ulici, niti u šetnji, niti na telefon nakon što se dugo nismo čuli.




Ne sumnjam u dobre namjere onih koji pitaju. Ili barem većine njih. Ne sumnjam da ostali, koji nisu ta dobronamjerna većina, onda kad pitaju nemaju, u stvari, nikakvu namjeru. Vjerovat ću da doista nisu mislili ništa loše ili da su tim pitanjem željeli popuniti prazninu u razgovoru. Vjerovat ću da je iza toga pitanja topli ljudski interes, ili da je iza njega kurtoazija, ili možda i malo gluposti.



Pitajte me "Što ima novo kod vas dvoje?", ali pri tom ne spuštajte značajno pogled prema mom trbuhu.



Ne pitajte me "I, kad će beba?", jer ne znam na to odgovoriti, i ja bih voljela znati odgovor.



Ne pitajte me niti onako, značajno kao dvosmislenim tonom "I... radite li vas dvoje?" pri tome naglašavajući ovo "radite" a ponekad uz to i namignuvši, kako bi bilo apsolutno jasno da vas ne zanimaju priče o tome kako smo oboje izrabljivani za premale novce na svojim radnim mjestima i da ne znamo kako ćemo dugo taj ritam kojim stižu obaveze izdržati...



Ne pitajte me za to - nikako.



Vjerujem da to pitate možda zato što mislite da je sve u redu i da se rezultat tog našeg "rada" samo još ne vidi, jer je za to prerano... Vjerujte da ću tada, ako ću to željeti vama reći, reći to odmah nakon što si izgovorimo "Bok".



Vjerujem da to pitate zato što vam se čini da sjajim od blaženstva. Vjerujte da ako sjajim, to je zbog zaljubljenosti a ne zbog onog blaženog stanja.



Vjerujem da pitate možda zato što vam ništa drugo ne pada na pamet pitati toga trena... ali nemojte.



Jer, kako da odgovorim na to pitanje? Želite li doista znati koliko nam je stalo, koliko se "trudimo" i koliko sam zbog toga bila nesretna? Želite li čuti odgovor tehničke naravi, koji ću daleko lakše izgovoriti tonom govornog automata i neće prijetiti opasnost da se nasred ulice rasplačem: "Radimo, puno i često, štoviše, u prave dane a i osim u te dane radimo, a, strogo među nama, uspijevamo i dalje često misliti da ne radimo nego da vodimo ljubav. I da, sve je s nama u redu, s mužem je sve u redu, spermija su milijuni, živahni su, pokretljivi, jurišaju u pravom smjeru, hvala na pitanju; moji jajnici su b.o., jajovodi su prohodni, moj endometrij je baš kako treba a ovulacija mi je redovna. I brisevi su mi savršeni i Papa test je vrlo dobar, a i evo, imam friški nalaz hormona koji je isto super, hvala na pitanju."



Ili, trebam li vama, koji niste nikad ni bili ili više niste dio mojeg života i čijeg života ja nisam dio, reći koliko je to teško iskustvo, kako je to iscrpljujuće... da sam nesretna, da sam proplakala puno dana, da sam provela stotine sati zabrinuta pokušavajući shvatiti "zašto ne mi, zašto ne ja, zašto još ne ja..".



I zato, onda kad idem iz trgovine s vrećicama u ruci, onda kad idem umorna s posla ili čitam novine u tramvaju, ne želim razmišljati o tome. I ne želim vam pokazati koliko mi je to vaše usputno pitanje dotaklo otvorenu ranu, koliko me je duboko pogodilo i, ima i takvih dana, na puno sati nakon tog pitanja koje ste izgovorili ne sluteći njegovu važnost, rastužilo.



Znam da to niste željeli, znam da niste znali što ćete u meni pokrenuti. Zato sam i rekla samo "Bit će, onda kad bude suđeno" ili "Bit će, kad bude volja Božja", ako ste mi dovoljno bliski da sam vam time željela reći sve. Ako sam se bez riječi samo nasmiješila i odlepršala dalje, niste među tim bliskim ljudima i tim osmijehom sam vam htjela pristojno poručiti da vas se ne tiče. Oni koji su dio mog života, već sve znaju. I nikada ne pitaju. Njima kažem ionako sama.



...zato molim, nikada ne pitajte...
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:38 am

Sad

Vala bas,kod nas cim se ozene pita se ,e kad ce beba,kad dodje beba eh kad ce druga...
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:41 am

Danas sam srela jednu komsinicu ,
kada je pricala sa mnom umjesto da me gleda u oci ona gleda u STOMAK!!!!!!!!!!!!!
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:42 am

Ma znam,takav je nas mentalitet Shocked
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:43 am

Vjeruj mi da nekada mrzim izaci na polje
samo zbog takvih pitanje i "pogleda".
Na vrh Go down
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 11:46 am

Mrzim te ljude..
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:08 pm

Stella MR (citat):
Sad

Vala bas,kod nas cim se ozene pita se ,e kad ce beba,kad dodje beba eh kad ce druga...

Ne znaju ljudi sta drugo da pitaju cekicem po glavi cekicem po glavi
i mene to isto nervira ignorisemte
Na vrh Go down
dinciii MR
Moderator
Moderator
dinciii MR


Broj komentara : 210
Age : 40
Mjesto : Bec
Registration date : 2009-03-04

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 12:14 pm

Isto ko da moras odmah imati djece kad se udas...to je nas mentalitet...katastrofa...kao sto camm kaze najbolje ignorisemte
Na vrh Go down
http://neckodina.weddingannouncer.com/
riba
Extremni član
Extremni član
riba


Broj komentara : 132
Age : 46
Registration date : 2009-03-04

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 1:32 pm

meni se danas to desilo Evil or Very Mad
ja u razgovoru kažem gotov mi nalaz hormona ,hvala Bogu uredan bravo
kada slijedi pitanje ,pa imal šta ? zid zid zid
tako mi je bilo krivooooo
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 2:23 pm

Moja Ribice,moramo se naviknuti na "resetanje" tim pitanjima,nema na druge....
Narod nema drugog posla pa samo o tome raspreda idiot


Dzeny MR: komentar modifikovan dana: Wed Apr 15, 2009 2:06 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Ayda MR
Moderator
Moderator
Ayda MR


Broj komentara : 155
Age : 40
Registration date : 2009-03-09

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 1:56 am

Ooo da....Sjecam se.......
Tek sam se bila udala i vec nakon mjesec dana su ljudi, prijatelji, poznanici, i ostali, umjesto da me gledaju u oci, postavljajuci najstandardnije moguce pitanje:"sta ima"?, sa osmijehom bacali pogled prema mom trbuhu, dajuci jasno do znanja na sta misle i na sta se odnosi njihova postavljena nebuloza....Naprosto se nisam mogla nacuditi ljudskoj gluposti i neuvidjavnosti....Ispocetka mi je smetalo, iritiralo me, ali poslije sam postala kao i oni.....Na nebulozu, uzvracala sam nebulozom,npr."a ti si kao ubjedjen da cu bas tebi reci jesam li u drugom stanju ili ne"...Ili tipa, "i bas ti si dajes za pravo da me zaustavis i pitas o necemu sto se tebe uopste ne tice...ili, "to je nasa stvar,a ne tvoja i nema nikakve potrebe da se ti zamaras s time, imas SVOJ ZIVOT" I SL..
Ubrzo su takvi ljudi, smatrajuci me, bezobraznom i arogantnom, pokunili svoje glavice i postepeno nestajali.....
Kada se nakon pola godine i vise mog bracnog staza i dalje nije ukazivao trbuh, ljudi su poceli sami donositi svoje zakljucke i prenositi ih drugima, pa su tako te njihove budalastine i idiotizmi, na zalost, dolazili i do mene....Poceli su ljudi davati za pravo da komentarisu kako "mi ne mozemo imati bebu", kako mm ima problema i razne druge dogodovstine komsiluka i ostalih....
Naravno, bilo i onih "hrabrijih", koji su se udostojili i postaviti direktno pitanje za sve sto ih je interesovalo....a , uglavnom, je pocinjalo sa pitanjem: "a zasto kod vas jos nema novine"?? ili "pa kad ce ta novina"??????" jel vi ne mozete ili necete da imate bebu"???,a vrh vrhova ili pitanje dana je bilo:" PA STA VI CEKATE"?....A na ovo zadnje sam danima smisljala odgovor, jer je postalo nepodnosljivo izaci bilo gdje, a da mi ne bude upuceno, bar, jednom dnevno i smislila sam ga i odgovarala svima uz blagu dozu ironije i cinizma:" Ne cekamo nista, MI ZIVIMO, sto bi i ti trebao/la da uradis"!....

Eh, dosao i taj veliki dan kada sam ostala u drugom stanju i poceo se, vremenom, ukazivati zaobljeni trbuh....I, kao naravno, svi presretni, sa mnostvom glupih savjeta i pametovanja....Ali do tada sam se vec naucila kako da ukljucim opciju "IGNORE"....I dosla je i beba, i , nakon, 3 mjeseca, opet pocinju suocavanja sa ljudskim glupostima,..."a kad cete drugo"?..." Blago tebi, ti rodila sina i nemoras MU vise ni radjati"!.....Naprosto, nisam mogla da vjerujem.....zar ovako nesto dise i hoda ulicom kao insan????.....
Eh, porodi se ja i sa drugim sinom......Olllleeeee!!!
Nakon cega me zaustavlja komsinka(ja tek porodjena, ni iz 40-tine nisam izasla), sa najvecom nebulozom do sada: "Aaaaa opet sina rodila.....Znaci tebi i mojoj snahi(koja ima dvije curice),valja opet na 5.(peti), (citaj- porodjajni odjel), ona sina, ti kcerku!???????????????'
I danas, poslije toliko vremena, pitaju me da li planiram jos djece i kAd kazem "DA", slijedi pitanje "Jel to GANJAS curicu???????????????????????'

Poenta moje price, je da:
Ljudskim glupostima NIKAD kraja, mi samo treba da nadjemo pravi nacin kako da ih zaobidjemo.....
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 11:58 am

Vala,u pravu ste,nikad kraja tim glupostima...I mene su sedam mjeseci gledali u stomak umjesto u oci i kad se skupe njegove tetke postavljaju ta glupava pitanja "ima li sta",ma nema,od Boga je,ako bude bice,ako ne bude,nikom nista..A tako se oci napune suzama,glumila sam jaku zenu kojoj ko fol nije bilo stalo do bebe,samo da njima dokazem da ja ne mislim samo na to,a kad se zatvorim u sobu,danima sam znala plakati..A kad me pitaju jesam li plakala,odgovorim da nisam,da je alergija na nesto sto sam pojela,pa mi oci suze Very Happy
Na vrh Go down
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 12:08 pm

Da covjek nema odgoja pa da im odbrusi jednom za sva vremena...ma ljudi su uzasni,vise vole zavirit u tudji zivot nego se baviti svojim. Suspect
Puna mi je kapa tih sto razabiru sve zivo... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 9:30 pm

Nisam vjerovala da se narod moze baviti tudzim problemima
i stvarima ispod tudzek jorgana cekicem po glavi cekicem po glavi
Na vrh Go down
Dzana
Novi član
Novi član
Dzana


Broj komentara : 6
Registration date : 2014-08-19

Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm

Ufffff, zlo mi je od ljudi koji zabadaju nos u tudji privatni zivot. Nazalost to je nas nwntalitet Evil or Very Mad 
Na vrh Go down
Sponsored content





Molim vas, nemojte me nikad pitati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Molim vas, nemojte me nikad pitati   Molim vas, nemojte me nikad pitati Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Molim vas, nemojte me nikad pitati
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Trudilice-
Idi na: