Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Prvi simptomi poroda

Go down 
+6
Ida
Mamyca MR
S.mama MR
Camm MR
Stella MR
Nuna MR
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 2:44 am

E drage moje,posto se meni blizi taj dan polako,bilo bi lijepo da podijelimo iskustva o tome kako je izgledalo kod vas kad je "pocelo".
Ja jos uvijek ne znam sta da ocekujem,ali kad se desi,svakako cu napisati svoje iskustvo.
Ustvari znam da cekam kontrakcije,sluzni cep i vodenjak,ali opet kao da nista i ne znam. Laughing Laughing
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 2:57 am

Kod mene je krenulo u bolnici,nakon sto su mi htjeli staviti gel za otvaranje,na malo prije lagana bol u stomaku,posle dosla sestra da me pozove da mi dr stavi gel,ja prvo do toaleta i nadjem sluzni cep i malo vode.Kazem dr da imam bolove i neku vodu,on me poceo pregledati,tada mi je jos vise posla voda.i otisla sva happy na porodjajno odjeljenje. osmijeh
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 3:05 am

Meni je na dva dana prije ispo sluzavi cep.
Do dva dana mi je vodenjak puko i istu noc sam otisla u bolnicu.
Na zalost moju bezveze sam tu noc bila i mucila se bez sna,oka nisam sklopila.
Dr.mi je radila ctg.skoro svaki sat i pitala jel me sta boli imam li ikakve trudove
rekla sam ne.
Tek ujutro oko pola 9 su mi prikljucili aparat i dali bucu u venu auuuuu to bas boli pale pale pale pale
rekla sam sestrici sta je to tako
kaze ona meni ovo je nista sta te ceka. pale I onda su nastali trudovi posle sat.

Necu vise da te ne prepadam.
Smile
Na vrh Go down
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 3:09 am

Laughing Laughing

Ma joj vec sam ja isprepadana,samo ti pricaj. Smile
Nadam se da necu poletiti na porodjajno cim me zaboli,volila bi da budem sabrana,da sam sto duze kod kuce.
Ali eto vidjecemo,pred nama je. flower
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 3:22 am

Niko se nije porodio odma zato ne trci
bolje ti je kuci bices cak sto vise odmornija,ja sam bas umorna bila i pospana.
tek sam zaspala posle 5 dana kako treba.

A kasnije bolovi dolaze prvo mali pa onda sve jaci i jaci.
Znas kako kazu stare nane prehlda mora izaci dok zena radja.
Ja sam to bas iskihala,hvatala me je i groznica,posle vrucina,znojenje
bolovi.
Onda stane koju minutu lijepo mi kao sad bih zaspala,jer toliko mi se spava
da mi se oci same sklapaju.
Pa onda opet istim redosljedom.

Al opet nije isto kod svakog ja sam se sporo otvarala
kad sam dosla u bolnicu 2cm.sam bila otvorena,a treba najmanje 10.
Al svaki put kad ti dodje Dr.da te pregleda kaze ti koliko si se otvorila
meni su znali dolaziti po pet puta a da se ne pomjeri nista.

Kad mi je ova sestrica rekla
4 meni se zanesvjestalo ja mislila kraj.
Tek od 7 ide brze.

Opet kazem sve zavisi neko rodi za 2 sata.
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 1:58 pm

Mene je prvo pocelo po malo "probadati" u predjelu ledja,pa onda se bol vracao do malog stomaka..Nije me puno boljelo,kao kada trebam da dobijem menstruaciju,uglavnom nisam plakala,ni vristala,cijelo vrijeme sam se smijala..Nisam odmah otisla u bolnicu,zaboljelo me negdje kako se sjecam u pola 6 predvece,a ja sam u 3 h ujutro posjetila bolnicu..Nije me bilo strah,porodjena sam na carski...To je vec druga prica...
Na vrh Go down
Mamyca MR
Moderator
Moderator
Mamyca MR


Broj komentara : 111
Age : 38
Mjesto : Mostar
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 2:14 pm

Kao sto su ti nase forumasice vec rekle,ne brini niko se nemoze poroditi odmah.
Meni su bolovi poceli navecer oko 11h,i ja sam legla spavati misleci da nije to to.Medjutim u 1h sam se probudila,jer su bolovi postali jaci,al podnosljivi.Takoo sam ostala budna,jer nije bilo sanse da zaspem.Negdje oko 6h osjetila sam jake bolove iz ledja,i tad sam znala da je to to.Nisam htjela ici odmah u bolnicu,tako da sam bila uci negdje do 9h.Kad smo stigli u bolnicu bilo je oko 9 15h,a ja u 10h rodila.Zato ne brini,trebas biti samo smirena i pravilno disati,i sve ce biti ok. sunny
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 6:01 pm

Nunice samo hrabro,nemoj gubiti snagu na pocetku,ostavi nesto i za kraj.Tada najvise treba.jako je vazno da pravilno dises da bebica dobiva kisik kada ti imas bolove i napone,misli na to da dises za svoju cujicu.
Ja sam se do zadnjih sat vremena odlicno drzala.A pred kraj su mi i bolovi bili jaci.Dr je Hanicu istjerao laktom a nije mi napravio modricu ni bol u vrhu stomaka poslije.Citavu noc sam imala bolove na 5 minuta sve do kraja.
Pusa Laughing
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 10:16 pm

Evo mene upravo sa kontrole,kaze teta doktorica otvorena 1 prst,a meni termin 27. ooooj meni to nesto ranoooo. Shocked Shocked
Ali kaze nece to jos sigurno 15 dana,polako to ide,pa eto da joj vjerujem. duda2
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:22 pm

Sve je to ok.i bolje ti je da se kuci polako otvaras.
Ti si vec u 9mj.i mozes roditi sutra to nema veze kada ti je termin.
A mozes i da preneses koji dan.
Na vrh Go down
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:31 pm

Eeee lijepo ti je ovo novo oko Camm Very Happy Very Happy

Ma znam da moze svaki dan,ali nekako opet me iznenadilo sto je pocelo. Ali jeste ona naglasila da je to jedan "tanki" prst. Laughing Laughing Laughing
I da ne zurim nigdje,imam jos vremena. cheers
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:35 pm

Pa da i ja sam bila 2 uz pomoc Dr.
Pa sam otisla opet sa dva nije mrdnulo.....ne sikiraj se
ja sam vala jedva cekala,kad sam posla svi su rekli
hajde hairli izbaci tu lopticu,ja vise nisam mogla izdrzati zbog pi...a
svakih 5 min.u Wc. Evil or Very Mad nisam mogla uci u trzni centar ni 5min.da nisam otisla do wc.
i rekla sam jedva cekam zbog ovog p.... Laughing
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:41 pm

Nebrini draga,cula sam da zene mogu i mjesec dana biti otvorene po jedan prst,sve je to individualno.
Mada znam da vi jedva cekate maju zijancerku kolica i beba
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:44 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Znam kako je...evo i ja hocu da izludim od toga.
Ali to je onaj pritisak kad moras iste sekunde skociti...inace. :face: :face: :face:
Ma da budem iskrena jedva ja cekam da se sve zavrsi,ali onaj ruzni strah od nepoznatog me ubi. affraid
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:31 am

Mene je najvise utjesilo ono kad pogledam ulicu punu ljudi,svakoga je neka zena rodila pa cu i ja moje.I bi tako,nemoj da se bojis,vjeruj ja sam sa osmijehom otisla na porodiliste jer sam 9 dana zbog ctg-a lezala na ginekologiji
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nuna MR
Moderator
Moderator
Nuna MR


Broj komentara : 256
Age : 40
Mjesto : Tuzla
Registration date : 2009-03-02

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:37 am

hehehe kao da si cula sta mi je mama maloprije kad smo se cule rekla Laughing Laughing
Isto to kao ti... Very Happy Very Happy
Odlucila sam maloprije,idemo pozitivno kao i do sad. Nema prepadanja. Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:41 am

Laughing prisluskivala ja Laughing

Bravo,samo pozitivno hug
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Ida
Novi član
Novi član
Ida


Broj komentara : 20
Registration date : 2009-03-04

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeMon Mar 09, 2009 12:30 am

Ja nisam imala simptoma. Samo su me nocu probudili blagi bolovi, sluzni cep je ispao kad sam se krenula tusirati prije nego odem u bolnicu, dobila sam proljev i tad je i on izletio,nista nisam osjetila....
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeMon Mar 09, 2009 12:36 am

Super happy hart Blago tebi Laughing
Na vrh Go down
dijamant
Extremni član
Extremni član
dijamant


Broj komentara : 163
Registration date : 2009-03-05

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeSat Mar 14, 2009 11:08 pm

nemoj se bojat tog jednog prsta ja sam bila otvorena tri prsta u sedmom kad sam gore otisla 10sati sam imala bolove a nisam se ni cent otvorila...tako nemoj se brinut sve je to od osobe do osobe..jedno je sigurno izaci mora:)brzo se sve to zaboravi Wink jos kad vidis duda2 nece ti nista vise biti vazno srculence
Na vrh Go down
mim
Novi član
Novi član
mim


Broj komentara : 37
Age : 44
Mjesto : istra
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 11:55 am

evo i mene...jučer sam bila na zadnjem pregledu.kaže ginekolog beba je skroz nisko u kanalu spremna...ali nisam otvorena.kaže da ču jo izdržati 4-5 dana..i da bi trebala roditi...joj veselim se ali ja se nekako pripremila na taj 17.4..i sve dogovorila sa siusjedom Dinom koji je ginekolog...a beba malena če požuriti...uh sva sam isprepadana...čitala sam malo vaše priče...ali sam i dalje napeta ko puška...baš me ulovio strah..e da rekao mi je ginekolog da ču možda imati dva truda i beba je vani..jer je jako pritisak...dole...a meni nizak tlak...ajde da i to vidim...Nuna draga odmah ti javim sve i slikati če mm. uh nema kretanja daleko samo oko kuče... duda kolica i beba
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 12:12 pm

Mim,ne trebas citati te price,jer svaka je zena razlicita...Mislim da ces se lagano poroditi,jer je beba vec spremna,zbog toga ne brini,ja bih radije jos jedan porodjaj,samo da ne idem kod zubara lol!
Ja ti zelim puno srece,evo vibrice da nam bebica dodje ziva i zdrava i da ne namuci svoju mamicu vibra vibra vibra vibra vibra vibra vibra vibra vibra vibra
Na vrh Go down
mim
Novi član
Novi član
mim


Broj komentara : 37
Age : 44
Mjesto : istra
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 3:30 pm

S.mama hvala puno za podršku. cheers baš sam se uplašila malo...kad sve čujem i pročitam..ali i mama mi kaže da ne brinem pa sam se sad malo smirila. jedva čekam da dodje miš maleni da ga upoznamo. duda kaže mi susjeda uživaj još malo jer kad dodje nema više spavanja...gotovo je... smjesko.n
Na vrh Go down
S.mama MR
Moderator
Moderator
S.mama MR


Broj komentara : 455
Age : 38
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 3:44 pm

Uzivaj draga koliko mozes,kada dodje neces znati gdje se nalazis od umora cijepa se od smijeha Ali da sve prodje u redu,pa ne moras nikako spavati Laughing
I ja sam se plasila porodjaja,normalno je da se plasis,jer ne znas sta da ocekujes,ali kada su poceli bolovi ni malo se nisam plasila,jer bas tada shvatis da je sve djabe i plakati i vristati,beba opet,pored svega zeli van..Ali nije opasno ni malo,ja nikako nisam plakala,ni vristala...Nisam ni na kakve vjezbe isla,disala sam kako sam znala i umjela,tiskala i cuvala snagu za zadji tisak,koji na zalost nisam dozivjela,jer su me prebacili na hitan carski rez...Bebina glavica je bila veca od razmjera moje karlicne kosti...Sve se dobro zavrsili,hvala bogu,sada niti mogu jesti kako treba,niti piti,a o spavanju da ne pricam,Sejo je sef u svemu cijepa se od smijeha
Sve ce to brzo proci,pa nam navrati da napises porodjajnu pricu Laughing
Na vrh Go down
mim
Novi član
Novi član
mim


Broj komentara : 37
Age : 44
Mjesto : istra
Registration date : 2009-03-03

Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 10:08 pm

nasmijala si me Very Happy dobra si, hraba si ti bila. meni su rekli da maleni ima glavu veliku na tatu..tvrdu... Very Happy mm se smije..kaže da se rodio sa malenom glavicom... Smile

kad sve prodje napisati ču ja svoju priču. kako je maleni Aleksandar došao... duda sad ču se ja naspavati imaš ti pravo jer kad maleni dodje nema više. to mi svi kažu da nema svrhe od kukanja..to ionako ne pomaže...
Na vrh Go down
Sponsored content





Prvi simptomi poroda Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prvi simptomi poroda   Prvi simptomi poroda Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Prvi simptomi poroda
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Prvi simptomi trudnoće
» Sex nakon poroda
» Mršanje poslije poroda
» Opadanje kose poslije poroda
» Prvi dan na poslu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Trudnice-
Idi na: