Mala raja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame
 
HomePortalGalleryLatest imagesRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeTue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeFri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeTue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

 

 Voće u ishrani beba i djece

Go down 
+2
Dzeny MR
Adminko MR
6 posters
AutorPoruka
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 10:37 pm

Kaša od banane

Ako vaša beba tek počinje da uzima ovo voće onda u kašicu dodajte malo adaptiranog ili majčinog mleka, tako da kašica bude dovoljni žitka.

• 1 oljuštena zrela banana
• malo adaptiranog ili majčinog mleka


Bananu oljuštite i ispasirajte je, pa je malo mutite mikserom ili je jednostavno stavite u blender. Kašicu od banane par trenutaka zagrevajte na pari da bi opustila što više soka. Po potrebi je razredite majčinim mlekom ili adaptiranim mlekom i nahranite vašu bebu. Nekad je dovoljno samo je propasirati (izgnječiti) viljuškom.


Banana krem



• 2 banane isečene na male kolutove
• 1/2 šolje slatke pavlake
• žutog šećera


Sastojke izmiksirajte dok ne dobijete penastu masu. Servirajte na zanimljiv tanjir, formirajući lepo oblik, ukrasite kolutićima banane koje ste malo poprskali limunom.


Kašica od jabuka

• 1 jabuka


Jabuku oljuštite, očistite i isecite na manje komade, pa stavite u šerpicu i nalijte vodom da ogrezne. Kuvajte dok jabuka ne omekša i dolivajte vode po potrebi. Jabuku procedite i ispasirajte viljuškom dolivajući vodu u kojoj se jabuka kuvala i to onoliko koliko je potrebno da dobijete laganu kašu.



U ovu kašicu možete dodati žitarice ako je beba starija. Lekara u savetovalištu pitajte da li je u redu da bebi u ovakvu kašicu dodate malo cimeta. Cimet je izuzetno zdrav a i beba će se navići na nov ukus.


Kašica od banane i jabuka

• 1 jabuka (oljuštena, očišćena i isečena na kockice)
• 1 banana
• malo pšeničnih klica


Jabuku stavite sa malo vode da se kuva dok ne omekša. Procedite i dodajte oljuštenu i na kolutiće isečenu bananu. Poprskajte sa malo pšeničnih klica i sve ispasirajte pasirkom za pire.


Kajsija

• 100 gr sušenih kajsija
• 2 šolje mešavine soka od jabuke i vode


Kuvajte kajsije u mešavini vode i soka dok tečnost ne provri. Tada sklonite sa vatre i ostavite da odstoji 15 minuta. Stavite u blender kajsije i deo tečnosti i napravite laganu retku kašicu. Ako nije dovoljno retka dodajte još tečnosti u kojoj su se kuvale kajsije. Ako je preretka dodajte malo žitarica.


Borovnica

• 2/3 šolje borovnica
• 4 šolje vode
Kuvajte borovnice u vodi dok tečnost ne proključa. Tada borovnice ocedite i stavite u blender pa ih pasirajte. Po potrebi kašicu razredite sokom u kojem su se borovnice kuvale.

Dinja

• 1/4 šolje zrele, očišćene i iseckane dinje
Dinja se deci daje u periodu kada ona već mogu da jedu bez rizika svo voće. Zato je dovoljno dinju staviti u blender i napraviti od nje finu kašicu.


Paradajz

• 1 zreo paradajz
Dobro opran i neoljušten paradajz prelijte vrućom vodom i kratko prokuvajte (3 do 5 minuta) u otklopljenoj posudi. Oljuštite ga i propasirajte.


Kaša od banane i narandže

• 1 banana
• 1/2 narandže


Zrelu bananu oljuštite i ispasirajte. Dodajte joj sveže isceđen sok od narandže i dobro izmešajte. Bebi dajte sveže pripremljenu kašicu.


Kaša od breskve i jabuke

• 1 breskva
• 1 jabuka
• 3 dl vode


Breskvu i jabuku dobro operite pa ih očistite od koštica i semenki. Presecite voće na pola i neoljuštene kuvajte u poklopljenoj posudi. Kada omekšaju, oljuštite ih i ispasirajte. Dodajte malo tečnosti u kojoj se voće kuvalo i dobro izmešajte.


Pečene jabuke

• 2 zrele jabuke
• 1 kafena kašika soka od limuna


Zrele, dobro oprane jabuke obrišite i poređajte u manji sud za pečenje. Pecite jabuke dok ne omekšaju. Kad se ispeku, pažljivo ih oljuštite, ispasirajte viljuškom, dodajte sok od limuna i sve dobro izmešajte.


Kaša od banane i ribizle

• 1 manja banana
• 100 gr ribizli


Ispasirajte očišćenu bananu. Zrele i sveže ribizle očistite, dobro ih operite pod mlazom vode, izgnječite i ostavite ih 20tak minuta da ostoje. Procedite ih kroz gazu. Dobijeni sok pomešajte sa bananom. Na isti način možete da napravite sok od ribizle i jabuke.


Voćna užina

Odlična užina za bebe starije od 8 meseci
• 1/2 šolje raznog voća
• 2 kašike pšeničnih klica
• 1/2 šolje švapskog sira
• 2 kašike pirea od breskve
• 1 slatke pavlake



Sve sastojke mikserom mutite dok ne dobijete finu kašicu.


Kašica od kivija

• 2 kivija
• 1 kašika švapskog sira
• 1 kašika kukuruznih klica
• 1 kašičica meda
• mrvica pivskog kvasca


Sve sastojke izgnječite viljuškom i umešajte. U kiviju ima puno vitamina C, a u pšeničnim klicama gvožđa. Ovo je jedna izuzetno zdrava kašica.


Možete umesto kivija koristiti bananu, a umesto sira jogurt, ali će tako spremljen obrok imati manje vitamina C, pa dodajte par kapi limunovog soka u njega.


Borovnica - banana - jogurt



• 1 šolja borovnica


• 1 cela banana
• 1 šolja jogurta
• 2 kašika pšeničnih klica


Bananu iseckajte na kolutove. Borovnicu stavite u rernu i pecite toliko dok ne krene sok. Stavite bananu, borovnice i jogurt u blender i napravite kašu.


Ako je beba starija, u kašicu dodajte pšenicne klice.


Zabavna voćna salata

• veliki list salate očišćen i opran za podlogu
• breskve iz kompota za glavu i telo
• suvo grožđe za oči
• štapići šargarepe za telo, noge i ruke
• rendana šargarepa za kosu


Detetu će biti zabavno da sa vama napravi ovog "čiča Glišu" koji je pritom veoma zdrava salata.


Voćni tofu

• 40 gr tofua (sir od soje)
• 1 oljuštena banana
• 1/4 šolje svežeg ili smrznutog sitnog voća
• 3 kašike pšeničnih klica


Sve sastojke stavite u blender i miksirajte dok ne dobijete kompaktnu masu. Ovu kašicu možete staviti u zamrzivač da se malo stegne i nazvati je sladoledom.
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 10:40 pm

Mmmmmmmm Adminko,kako bi ja mogla ukrasti tu jednu djeciju kasicu Embarassed
cijepa se od smijeha cijepa se od smijeha cijepa se od smijeha
Na vrh Go down
Adminko MR
Moderator
Moderator
Adminko MR


Broj komentara : 326
Age : 35
Registration date : 2009-03-09

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 10:42 pm

ja sam krala od admina kad nije mogao pojest sve Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator
Dzeny MR


Broj komentara : 1108
Age : 36
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 10:45 pm

hashaha hashaha hashaha hashaha hashaha hashaha

Joj ,sada mi je na um palo .......
Ja sam od dajdzine curice krala Cokolino
i ja se sva umazem i isprljm koliko "trpam " u usta hashaha
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator
Camm MR


Broj komentara : 219
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-27

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 11:17 pm

Meni sto ne moze u usta ja to na lice i kosu smjesko smjesko smjesko smjesko
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 11:22 pm

Jao ja sad Hani malo pojela,
napravila vocnu

Nestle riza i kukuruz,mlijeko,kompot od borovnica i 1 banana.
Njam njam Cool
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Nessa MR
Extremni član
Extremni član
Nessa MR


Broj komentara : 324
Age : 50
Registration date : 2009-03-05

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeSun May 24, 2009 12:34 am

Moji vole svo voce,samo stariji se nikad ne bi sjetio sam uzeti nasto uvijek ja ili MM moramo reci da uzme,a curica gdje god vidi odma trazi,i jede svo voce i uziva,ja odavno ne pravim kasice i ne miksam voce a nikad ga nisam kuhala uvijek su jeli svjeze ne kuhano voce.Dam joj u ruku i ona to gricka i smaze.
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 12:25 pm

Moja bubica je tek juce pocela jesti jabuku a da nije mixana.Nije pojela puno ali je jela lol! lol!
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Sunchica
Novi član
Novi član
Sunchica


Broj komentara : 15
Age : 48
Mjesto : Travnik/Asti/New York
Registration date : 2010-10-19

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 10:54 pm

Moja A. jako voli voce. najdraze su joj jabuke i borovnice. Ja joj naspem borovnica u zdjelicu i ona "zoba" jednu po jednu happy hart happy hart happy hart happy hart A jabuku joj ogulim i izrezem na kriske i tako je pojede. U zadnje vrijeme banane nece ni da pogleda, a jela ih je prije... ne znam sta je rec....
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator
Stella MR


Broj komentara : 1197
Age : 43
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-02-25

Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 11:21 pm

Hana sada najvise voli banane,pojede i krusku,breskvu,jabuku manje voli ali pojede.
Na vrh Go down
https://malaraja.forumattivo.com
Sponsored content





Voće u ishrani beba i djece Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Voće u ishrani beba i djece Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Voće u ishrani beba i djece
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Jaja u ishrani beba
» Zdravlje beba i djece
» Tvrda stolica kod beba i djece
» Emulgatori u ishrani
» Gljive u dječijoj ishrani?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Mala raja :: Ishrana beba i djece-
Idi na: