Mala raja

Forum za trudilice, trudnice, mame

HomePortalGalleryRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» KLOMIFEN
Wed Mar 18, 2015 12:03 am by malena

» auuuuuu
Tue Mar 17, 2015 11:59 pm by malena

» Vaš horoskopski znak
Fri Aug 22, 2014 4:09 pm by Dzana

» Odakle nam tipkate :)) ?
Fri Aug 22, 2014 4:06 pm by Dzana

» U kakvim ste odnosima sa svekrvom?
Tue Aug 19, 2014 1:33 pm by Dzana

» Razlika u godinama između vas i vm
Tue Aug 19, 2014 1:22 pm by Dzana

» Naša zanimanja
Tue Aug 19, 2014 1:19 pm by Dzana

» Molim vas, nemojte me nikad pitati
Tue Aug 19, 2014 1:01 pm by Dzana

» zelim da vam se javim
Wed Oct 03, 2012 11:26 pm by Bebana27

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password

Share | 

Voće u ishrani beba i djece

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Adminko MR
Moderator
Moderator

Broj komentara : 326
Registration date : 2009-03-09

KomentarNaslov komentara: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 10:37 pm

Kaša od banane

Ako vaša beba tek počinje da uzima ovo voće onda u kašicu dodajte malo adaptiranog ili majčinog mleka, tako da kašica bude dovoljni žitka.

• 1 oljuštena zrela banana
• malo adaptiranog ili majčinog mleka

Bananu oljuštite i ispasirajte je, pa je malo mutite mikserom ili je jednostavno stavite u blender. Kašicu od banane par trenutaka zagrevajte na pari da bi opustila što više soka. Po potrebi je razredite majčinim mlekom ili adaptiranim mlekom i nahranite vašu bebu. Nekad je dovoljno samo je propasirati (izgnječiti) viljuškom.

Banana krem

• 2 banane isečene na male kolutove
• 1/2 šolje slatke pavlake
• žutog šećera

Sastojke izmiksirajte dok ne dobijete penastu masu. Servirajte na zanimljiv tanjir, formirajući lepo oblik, ukrasite kolutićima banane koje ste malo poprskali limunom.

Kašica od jabuka

• 1 jabuka

Jabuku oljuštite, očistite i isecite na manje komade, pa stavite u šerpicu i nalijte vodom da ogrezne. Kuvajte dok jabuka ne omekša i dolivajte vode po potrebi. Jabuku procedite i ispasirajte viljuškom dolivajući vodu u kojoj se jabuka kuvala i to onoliko koliko je potrebno da dobijete laganu kašu.

U ovu kašicu možete dodati žitarice ako je beba starija. Lekara u savetovalištu pitajte da li je u redu da bebi u ovakvu kašicu dodate malo cimeta. Cimet je izuzetno zdrav a i beba će se navići na nov ukus.

Kašica od banane i jabuka

• 1 jabuka (oljuštena, očišćena i isečena na kockice)
• 1 banana
• malo pšeničnih klica

Jabuku stavite sa malo vode da se kuva dok ne omekša. Procedite i dodajte oljuštenu i na kolutiće isečenu bananu. Poprskajte sa malo pšeničnih klica i sve ispasirajte pasirkom za pire.

Kajsija

• 100 gr sušenih kajsija
• 2 šolje mešavine soka od jabuke i vode

Kuvajte kajsije u mešavini vode i soka dok tečnost ne provri. Tada sklonite sa vatre i ostavite da odstoji 15 minuta. Stavite u blender kajsije i deo tečnosti i napravite laganu retku kašicu. Ako nije dovoljno retka dodajte još tečnosti u kojoj su se kuvale kajsije. Ako je preretka dodajte malo žitarica.

Borovnica

• 2/3 šolje borovnica
• 4 šolje vode
Kuvajte borovnice u vodi dok tečnost ne proključa. Tada borovnice ocedite i stavite u blender pa ih pasirajte. Po potrebi kašicu razredite sokom u kojem su se borovnice kuvale.

Dinja

• 1/4 šolje zrele, očišćene i iseckane dinje
Dinja se deci daje u periodu kada ona već mogu da jedu bez rizika svo voće. Zato je dovoljno dinju staviti u blender i napraviti od nje finu kašicu.

Paradajz

• 1 zreo paradajz
Dobro opran i neoljušten paradajz prelijte vrućom vodom i kratko prokuvajte (3 do 5 minuta) u otklopljenoj posudi. Oljuštite ga i propasirajte.

Kaša od banane i narandže

• 1 banana
• 1/2 narandže

Zrelu bananu oljuštite i ispasirajte. Dodajte joj sveže isceđen sok od narandže i dobro izmešajte. Bebi dajte sveže pripremljenu kašicu.

Kaša od breskve i jabuke

• 1 breskva
• 1 jabuka
• 3 dl vode

Breskvu i jabuku dobro operite pa ih očistite od koštica i semenki. Presecite voće na pola i neoljuštene kuvajte u poklopljenoj posudi. Kada omekšaju, oljuštite ih i ispasirajte. Dodajte malo tečnosti u kojoj se voće kuvalo i dobro izmešajte.

Pečene jabuke

• 2 zrele jabuke
• 1 kafena kašika soka od limuna

Zrele, dobro oprane jabuke obrišite i poređajte u manji sud za pečenje. Pecite jabuke dok ne omekšaju. Kad se ispeku, pažljivo ih oljuštite, ispasirajte viljuškom, dodajte sok od limuna i sve dobro izmešajte.

Kaša od banane i ribizle

• 1 manja banana
• 100 gr ribizli

Ispasirajte očišćenu bananu. Zrele i sveže ribizle očistite, dobro ih operite pod mlazom vode, izgnječite i ostavite ih 20tak minuta da ostoje. Procedite ih kroz gazu. Dobijeni sok pomešajte sa bananom. Na isti način možete da napravite sok od ribizle i jabuke.

Voćna užina

Odlična užina za bebe starije od 8 meseci
• 1/2 šolje raznog voća
• 2 kašike pšeničnih klica
• 1/2 šolje švapskog sira
• 2 kašike pirea od breskve
• 1 slatke pavlake

Sve sastojke mikserom mutite dok ne dobijete finu kašicu.

Kašica od kivija

• 2 kivija
• 1 kašika švapskog sira
• 1 kašika kukuruznih klica
• 1 kašičica meda
• mrvica pivskog kvasca

Sve sastojke izgnječite viljuškom i umešajte. U kiviju ima puno vitamina C, a u pšeničnim klicama gvožđa. Ovo je jedna izuzetno zdrava kašica.

Možete umesto kivija koristiti bananu, a umesto sira jogurt, ali će tako spremljen obrok imati manje vitamina C, pa dodajte par kapi limunovog soka u njega.

Borovnica - banana - jogurt

• 1 šolja borovnica

• 1 cela banana
• 1 šolja jogurta
• 2 kašika pšeničnih klica

Bananu iseckajte na kolutove. Borovnicu stavite u rernu i pecite toliko dok ne krene sok. Stavite bananu, borovnice i jogurt u blender i napravite kašu.

Ako je beba starija, u kašicu dodajte pšenicne klice.

Zabavna voćna salata

• veliki list salate očišćen i opran za podlogu
• breskve iz kompota za glavu i telo
• suvo grožđe za oči
• štapići šargarepe za telo, noge i ruke
• rendana šargarepa za kosu

Detetu će biti zabavno da sa vama napravi ovog "čiča Glišu" koji je pritom veoma zdrava salata.

Voćni tofu

• 40 gr tofua (sir od soje)
• 1 oljuštena banana
• 1/4 šolje svežeg ili smrznutog sitnog voća
• 3 kašike pšeničnih klica

Sve sastojke stavite u blender i miksirajte dok ne dobijete kompaktnu masu. Ovu kašicu možete staviti u zamrzivač da se malo stegne i nazvati je sladoledom.
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator

Broj komentara : 1108
Mjesto : Sarajevo
Registration date : 2009-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 10:40 pm

Mmmmmmmm Adminko,kako bi ja mogla ukrasti tu jednu djeciju kasicu Embarassed
cijepa se od smijeha cijepa se od smijeha cijepa se od smijeha

http://www.youtube.com/watch?v=mBIje8B7phI
Na vrh Go down
Adminko MR
Moderator
Moderator

Broj komentara : 326
Registration date : 2009-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 10:42 pm

ja sam krala od admina kad nije mogao pojest sve Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
Dzeny MR
Moderator
Moderator

Broj komentara : 1108
Registration date : 2009-03-03

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 10:45 pm

hashaha hashaha hashaha hashaha hashaha hashaha

Joj ,sada mi je na um palo .......
Ja sam od dajdzine curice krala Cokolino
i ja se sva umazem i isprljm koliko "trpam " u usta hashaha

http://www.youtube.com/watch?v=mBIje8B7phI
Na vrh Go down
Camm MR
Moderator
Moderator

Broj komentara : 219
Registration date : 2009-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 11:17 pm

Meni sto ne moze u usta ja to na lice i kosu smjesko smjesko smjesko smjesko
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator

Broj komentara : 1197
Registration date : 2009-02-25

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Wed Apr 01, 2009 11:22 pm

Jao ja sad Hani malo pojela,
napravila vocnu

Nestle riza i kukuruz,mlijeko,kompot od borovnica i 1 banana.
Njam njam Cool

Extremni član
Extremni član

Broj komentara : 324
Registration date : 2009-03-05

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Sun May 24, 2009 12:34 am

Moji vole svo voce,samo stariji se nikad ne bi sjetio sam uzeti nasto uvijek ja ili MM moramo reci da uzme,a curica gdje god vidi odma trazi,i jede svo voce i uziva,ja odavno ne pravim kasice i ne miksam voce a nikad ga nisam kuhala uvijek su jeli svjeze ne kuhano voce.Dam joj u ruku i ona to gricka i smaze.

Administrator
Administrator

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Mon Nov 02, 2009 12:25 pm

Moja bubica je tek juce pocela jesti jabuku a da nije mixana.Nije pojela puno ali je jela lol! lol!

Novi član
Novi član

Broj komentara : 15
Mjesto : Travnik/Asti/New York
Registration date : 2010-10-19

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Thu Oct 21, 2010 10:54 pm

Moja A. jako voli voce. najdraze su joj jabuke i borovnice. Ja joj naspem borovnica u zdjelicu i ona "zoba" jednu po jednu happy hart happy hart happy hart happy hart A jabuku joj ogulim i izrezem na kriske i tako je pojede. U zadnje vrijeme banane nece ni da pogleda, a jela ih je prije... ne znam sta je rec....
Na vrh Go down
Stella MR
Administrator
Administrator

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Thu Oct 21, 2010 11:21 pm

Hana sada najvise voli banane,pojede i krusku,breskvu,jabuku manje voli ali pojede.

KomentarNaslov komentara: Re: Voće u ishrani beba i djece   Today at 12:19 am

Na vrh Go down

Voće u ishrani beba i djece
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1